Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

YAPI VE ZEMİN KAPLAMALARI

İLETŞİM

 

SELF LEVELLEİNG TESVİYE ŞAPI

Tesfiye Şapı  (Self Leveling) ekibimiz hertürlü zeminin düzeltilmesini ve döşemeye hazır hale getirilmesini garanti eder.Tesfiye Şapı 2 ila 40mm arası zemin bozukluğunu gidermek için atılır. Özellikle fayans
mahallerin kauçuk kaplama işlerinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Tesfiye Şapı
atıldıktan sonra zemin 8 saat süreyle islak kalır vede zemine basılamaz. Tamamiyle
kuruması hava şartlarına göre vede alanın rutubetine göre 36 saat ile 72 saat arasında
bir sürede kurur. Self Levelling vea Tesfiye şapı kullanırken ucuz tebeşir gibi Çözülen
beton mukavemeti olmayan malzemeler tercih edilmemelidir. Bunların zamanla kullanımda
kum haline gelmesi ve de üst kaplamanın yapıitırıcısını yok edip döşenen kaplamanın
zamanla şişmesi veya yerinden sökülmesi Çok muhtemeldir.

Self Leveling, beton zeminin içine nüfus ederek zeminle beraber çalışan, 1-3 milimetre kalınlığında yüzeyindeki lak sayesinde kaymayan, istenilen Rall renkleri ile hazırlanabilen, 3 kompenantlı, fiziksel
ve kimyasal tüm etkilere dayanımlı, tozumayan, yağ ve asitlerden etkilenmeyen, anti bakt

Uygulama yapılacak yüzey temiz, toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde gevşek bir katman oluşmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre ince veya kalın tip tamir harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır. Uygulamaya hazırlanan yüzey uygulama öncesinde kendisine uygun bir primer astar ile tek kat olarak astarlanmalıdır.

25 kg tesviye şapının 6-6,5 L temiz suyla karıştırılması öngörülebilir. Eğer kısmi karışım yapılacaksa da, bu oran kullanılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra tesviye şapı yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan matkap yardımı ile karışım topaksız olana kadar 2-3 dakika iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım, uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür, mala, kirpi rulo kullanmak suretiyle harcın yayılmasına yardımcı olunmalıdır. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas edilen mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak boşlukları dolmalı ve düz bir zemin oluşmalıdır.

Tesviye şapı tek kat olarak uygulanmalıdır, uygulama öncesinde mutlaka uygun primer astar kullanılmalıdır. +5 °C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Düşük sıcaklık ve fazla suyun kür süresini uzatacağı ve mukavemette azalma görüleceği dikkate alınmalıdır. Nemli, gevşek, kumlu zeminlerde uygulama yapılmamalıdır. Taze malzeme, direk güneş ışığı, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Çimento içermesi nedeniyle su ile reaksiyona girdiğinde alkali bir yapı oluşturur. Mevsimsel olarak ürünün kuruma süresi değişiklik gösterebilir, uygulamalarda tesviye şapının tam olarak kuruması beklenmelidir.

info@ozfloor.net