Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

YAPI VE ZEMİN KAPLAMALARI

İLETŞİM

PVC ZEMİN KAPLAMA

 

Zemin döşeme sistemleri içerisinde kendine özel birçok avantajı ile tercih sırasında gitgide yükselen pvc zemin kaplamaları, vinil ya da kauçuk zemin kaplama olarak da bilinirler. Bu sistemler plastik malzemelerin kullanılmaya başlandığı dönemden itibaren zemin döşemelerinde kullanılmaya başlanmıştır. Sistem ve uygulama olarak basit, ekonomik ve çok kullanışlıdır. Bunun yanında temizliği kolay olması sebebiyle hastane gibi sağlık kurumlarında da sıkça tercih edilir.

Profesyonel çözümler için ithal veya yerli malzemelerle plastik zemin kaplama hizmeti veren firmamızdan hizmet alabilirsiniz.Bilgi ve fiyat teklifi için bizi arayınız

pvc zemin kaplama

Bakımı ve temizliği kolay olması, uygulama ve kullanımı pratik olması ve farklı desenlere ve şekillere kolayca girebilmesi gibi sebeplerle sadece evlerde değil birçok sosyal alanda tercih edilen pvc zemin kaplamaları endüstriyel bir ürün olması sebebiyle bir çok farklı çeşide ve farklı dizaynlara sahiptir. Buna göre farklı bir çok şekil ve desenlerden bize en uygun olan kaplamaları seçebileceğimiz gibi istediğimiz dizaynı belirleyerek kendimiz de sipariş edebilir ve özgün bir modele sahip olabiliriz. Ayrıca evimizde mermer bir zemin olmasını istiyor ancak maliyeti ve kurulum zorlukları yüzünden bu işe gücümüz yetmiyor ise mermer döşeme desenine sahip bir pvc kaplama tam da aradığımız sistemdir. Ayrıca hastane, spor salonu gibi alanlarda da genellikle pvc kaplamalar kullanılır.

Pvc zemin kaplamaların çeşitlerine genel bir açıdan bakacak olursak, bu zemin döşemeleri kullanım amaçları ve üretim teknikleri gözetilerek iki ana sınıfa ayrılır. Kullanım amacına göre ayrılan pvc zemin kaplamaları da kendi içinde 2 çeşide ayrılır.

-Konut tipi pvc yer kaplamaları ev yaşamına uygun şekilde üretilirler, 0.15 ile 0.30 mm kalınlığında malzemeye sahiptir. Alt malzeme olarak da pvc köpük, sıkılaştırılmış keçe veya pvc katkılı malzemelerden oluşur. Evde enerji tasarrufuna yardım etmesi açısından ısı yalıtımının da önemli bir rol oynadığı bu malzemeler genelde rulo halde üretilir.

-Ticari ve hafif endüstriyel alanlar için üretilen pvc yer kaplamaları ise bu amaca hizmet eden ve insan ve araç trafiğinin yoğun yaşandığı zeminlerde kullanılır ve kendi içinde de homojen ve heterojen olarak ayrılır. Homojen kaplamalar kalınlığı 2 mm olan tek kat kaplamalardır. Bu malzemeler ince ve kolay çizilebilir olmaları sebebiyle cila gerektirirler ve temizlikleri biraz daha zordur. Heterojen kaplamalar ise iki veya daha fazla paçadan oluşurlar, daha sağlam ve temizlik, cila ihtiyacı azdır.

Diğer sınıf olan teknik özelliklere göre pvc kaplamalar da kendi içlerinde 3 ana sınıfa ayrılırlar.

-Dekoratif ürünler sadece bu amaçla kullanılırlar ve genelde konutlarda tercih edilirler, elektrik dirençleri yüksektir.

-Yarı iletken antistatik ürünler, statik elektrik yükünün fazla olmadığı bölgelerde kullanıcılara zarar vermemesi amacıyla üretilmişlerdir. Homojen yapıdadırlar.

-İletken kondaktif ürünler, statik elektrik yükünün fazla olduğu bölgelerde kullanılırlar.


AHŞAP ZEMİN KAPLAMA

pvc zemin kaplamaları

İstanbulda hizmet verdiğimiz bölgeler : Adalar,Arnavutköy,Ataşehir,Avcılar,Bağcılar,Bahçelievler,Bakırköy,Başakşehir,Bayrampaşa,
Beşiktaş,Beykoz,Beylikdüzü,Beyoğlu,Büyükçekmece,Çatalca,Çekmeköy,Esenler,Esenyurt,Eyüp,Fatih,Gaziosmanpaşa,Güngören,

Kadıköy,Kağıthane,Kartal,Küçükçekmece,Maltepe,Pendik,Sancaktepe,Sarıyer,Silivri,Sultanbeyli,Sultangazi,Şile,Şişli,Tuzla,taksim,Ümraniye,

Üsküdar,Zeytinburnu,Unkapanı,Topkapı,Merter,Çerkezköy,Çorlu

ÇALIŞTIĞIMIZ İLLER :Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı,Amasya, Ankara, Antalya,Artvin, Aydın,Balıkesir, Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu, Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı, Çorum,Çorlu,Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum,Eskişehir, Gaziantep,Giresun, Gümüşhane,Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul,İzmir,kars,Kastamonu, Kayseri,Kırklareli,Kırşehir, Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir,Niğde,Ordu,Rize,Sakarya, Samsun, Siirt,Sinop, Sivas,Tekirdağ,Tokat, Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yozgat,Zonguldak,Aksaray,Bayburt,Karaman, Kırıkkale,Batman,Şırnak Bartın, Ardahan ,Iğdır ,Yalova, Karabük, Osmaniye, Düzce tüm türkiyede hizmet vermekteyiz.

info@ozfloor.net