Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

YAPI VE ZEMİN KAPLAMALARI

İLETŞİM

 

 

FAYANS VE SERAMİK

Dekorasyon ile yapının hakkında bilmek istediğimiz ve çok merak edilen hususlardan bir olan fayans üstüne fayans yapıştırması olurmu? ya da fayans üzerine fayans nasıl yapıştırılıyor?

Bunun cevabı eve fayans üzerine fayans yapıştırmak mümkündür. Sağlamlık ve güvenlik açısından eski fayanslarınızı sökmeyin elmas kesici ile çizin. Yer karosunu çizmeniz lazım değildir sadece duvar fayanslarını çizmeniz yeterlidir.

Yapmanız gereken işlemler

İlk olarak yerleri iyice yıkayıp silin temizlensin hiç pislik kalmamasını sağlayın. Daha sonra taraklı malayı elinize alın ve sabitleyin doru bir eğim yakalayarak yapıştırıcı sürünüz. Yapıştırıcı olarak sıradan bir markanın ürünü olan fayans yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

Yaptığını yapıştırma işleminin sağlamlığını koruması için taraklı malanın ince dişli bölümüne yapıştırıcı sürerek karoya sürünüz. Bu yaptığınız uygulamanın adına çift yapıştırma denilir. Malayla doğru eğimi yakalayıp sürdüğünüz yapıştırıcınızın eşit olarak sürdüğünüz yüzeyde paylaşılmasınız sağlar.

Bunun dışında ayrı olarak alttaki havayı çıkartıp çift taraflı yapıştırma yapmanıza gerek yoktur. Dengeli olması kolaydır. İçeri fazla girmiş fayansları geriye çekmek için çivi büyüklüğünde yassı bir metalik ucu yamultarak kanca halini almasını sağlayın ve çıkartın.

Aşağıda bulunan işlemlerin hazırlanması sizin açınızdan kolaylık sağlar;

1- Karoları bir gün boyunca suyun içinde bekletiniz.
2- Harcınızı hazırlarken hamur kıvamında ve kolay yoğrulamayan şeklinde olması gerekir.

 

 

 

 

 

info@ozfloor.net