Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

YAPI VE ZEMİN KAPLAMALARI

İLETŞİM

Metal Asma Tavan

INTEGRA Metal Asma Tavan 2000 yılında Türkiye'de üretimine başlanmıştır. Integra metal asma tavan plakaları rulo açma, düzeltme, perforasyon, köşe ve boy kesimleri gibi üretimin her aşaması bilgisayar kontrollü olarak tesis içerisinde gerçekleştirilmektedir. Metal asma tavan, bitmiş işin estetik sorumluluğu taşıdığı bilincinden hareketle üretim tekniği, aynı boyut ve yüzey düzgünlüğünde palaka standardını sağlayacak özende geliştirilmiştir. Elektrostatik toz boya hattı ile boyanan paneller, tam otomatik bükme merkezi sayesinde çok çeşitli boyutlarda üretilebilmekte, böylece tasarımcının yaratıcılığı kısıtlanmaksızın isteklerine cevap verilebilmektedir.

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla. Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan

Tas yünü, en onemli kullanim alanı ses ve ısı izolasyonu olan, farklı bileşenler ve sıkıştırma oranlarıyla birçok ihtiyaca cevap verebilen, aynı zamanda da yanici olmayan bir yapı malzemesidir.

Taşyünü asma tavan plaka, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı beklentileri ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilir olmuştur.

Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar.
Doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler netleştirilmeli, sonrasında önem sırasına göre en uygun ürün belirlenmelidir.

Modüler Alçı Tavan

Alçı, malzeme olarak doğallığı, insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesi ve esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma gibi özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve çalışmalarını zenginleştirmiştir.

Alçının kullanılması 5000 yıl kadar geçmişe, alçının özel niteliklerinin ilk keşfedildiği ve harç olarak piramitlerde kullanıldığı eski Mısır'a dayanmaktadır. 1775' te Lavoisier'nin alçının formülünü bulması, böylelikle endüstriyel alçı üretimine geçilebilmesi ve 1888' de Sackett' in alçı plaka üreten makinayı icadı ile kendine daha geniş kullanım alanları bulmuş, günümüz yapı sektörü içinde kendine haklı bir yer edinmiştir.

info@ozfloor.net