Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

YAPI VE ZEMİN KAPLAMALARI

İLETŞİM

 

 

Elektrostatik Vinil

İnsanlar dahil her madde statik elektriğe sahiptir. Bir insan bile 10,000 volt tan fazla elektriği vücudunda taşıyabilir. Bu elektrik yükü, özellikle bazı mekanlarda, insanlar üzerinde hoş olmayan bir his yaratır. Duyarlı aletlere ise zarar verir. Örneğin hassas elektronik aletlerin kullanım ömrü azalır, ölçü aletleri yanlış sonuçlar vermeye başlar.
 
Duyarlı mekanlarda bu istenmeyen durumdan kaçınmanın en önemli yolu zeminde doğru malzemeyi seçmektir. Eğer seçtiğiniz zemin malzemesi düşük elektrik direncine sahipse (elektriği kolayca iletebilir özellikte ise) istenmeyen akımlar toprağa iletilir.
Dolayısı ile Ameliyathaneler, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar odaları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, petro-kimya endüstrisi, kısacası hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlarda zemin malzemesi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

 

 

iQ Toro SC, 5x104 - 106 Ohm elektrik direnci seviyesi ile statik elektrik kontolüne yardımcı tipte zemin malzemesidir. Ameliyathaneler, x-ray odaları, elektronik endüstrisi, laboratuarlar, patlayıcı ve patlama tehlikesi olan alanlar ve bilgisayar odaları gibi mekanlar için geliştirilmiştir. 10 adet yeni rengi ve yönsüz deseni ile işlevinden ödün vermeden şık ortamlar yaratmanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

info@ozfloor.net